Co Vám mohu nabídnout:

Masáže:

 

Zdravotní, regenerační masáž " šitá na míru " 


Intuitivně vedená masáž reflektující Váš celkový aktuální stav a individuální potřeby. Většinou kombinuji techniky klasické (tzv. švédská olejová masáž, měkké techniky, jemná mobilizace) s přístupy tzv. "alternativními" (akupresura, tónová akupunkturu, shiatsu, práce s dechem etc.).

Je vhodná při myofasciálních bolestech (bolestech svalů způsobené zvýšenou kontrakcí, zatuhnutím, namožením apod.), uplatňuje se u nejrůznějších chorob pohybového aparátu, v rekonvalescenci po těžkých chorobách, po úrazech a operacích, je účinnou relaxační metodou, odbourávající psychické napětí a emoční diskomfort, který je příčinnou většiny nemocí. Aplikace konkrétních přírodních rostlinných olejů se specifickými účinky léčbu prohlubují.

Havajská relaxační masáž LOMI-LOMI 

Masáž vychází z filosofie Huna a havajského tance Hula Hula, který se připodobňuje k vlnění oceánu. I samotná masáž připomíná jakýsi tanec, kdy pohyby maséra jsou hluboce spojeny s rytmy těla a dechu klienta a s rytmy konkrétní hudby doprovázející masáž. „Vlnění oceánu“ je v tomto ohledu přiléhavá a výstižná metafora. (Nejen) podle Havajců je zdraví stav volného proudění energie v těle a nemoc se projeví tehdy, když je proudění energie zablokováno. Tato blokace může způsobovat bolest svalů, bolesti páteře, omezenou hybnost kloubů, migrény atd. Lomi - Lomi pomáhá odstraňovat tyto blokády a uvolnit energii. Jedná se o relaxační masáž celého těla, kdy masér provádí plynulé tahy dlaněmi a předloktími. K hluboké relaxaci mj. dochází i specifickou technikou, kdy jsou masírovány dvě různé, odlehlé části těla. Naše mysl je schopná se koncertovat pouze na jednu věc (koncentrace z určitého úhlu pohledu = „napětí“). Prostřednictvím této metody, kdy do vědomí masírovaného přicházejí dva různé, silné podněty najednou, se mysl prostě „vzdá“ a postupně se pohrouží do stavu maximálního uvolnění, které přetrvává i několik hodin po masáži.

Antistresová sestava a harmonizace fonoforézou 

Tato masáž, vycházející z Tradiční čínské medicíny, ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni. Jemně jsou stimulovány body a oblasti, kde jsou důležitá nervová zakončení, čímž je relaxován celý nervový systém. 

Eliminuje zejména napětí šíje, ramen a mimických svalů, které je nejčastější "odpovědí" na zátěž našeho organismu, a jež je příčinou psychického nepohodlí a mnoha dalších problémů (zejména bolesti hlavy, nespavosti, únavy, vyčerpanosti, a nedostatečné koncentrace). Dostáváme se tak „zpátky k sobě“, k vlastním zdrojům síly a kreativity. Jemné uvolňovací či tonizující techniky jsou dále prováděny na oblastech, které dotek nejvíce potřebují a to se liší člověk od člověka. U jednoho to mohou být bedra, u jiného lýtka či chodidla.

Fonoforéza je metoda práce se zvukem, kdy se na akupunkturní dráhy nebo na čakry místo invazivních a povrch porušujících jehliček přikládají ladičky s příslušnými tóny (používají se sluneční tóny, měsíční tóny a vibrace planet). Ladičku lze přiložit na kteroukoliv část těla, jež potřebuje pozornost - naladění. Ladičky nepracují jen na fyzickém těle, ale přímo rozvibrovávají a harmonizují i nejbližší vrstvy aury. Jde o velice příjemnou a jemnou, přičemž však i mnohostranně účinnou metodu léčení. Harmonizace pomocí fonoforézy je jakýmsi laskavým pohlazením, které je schopno Vás naplnit pocitem hlubokého klidu a dětské bezstarostnosti.

Reflexní masáž hlavy a šíje

 

Masáž pracuje se sítí energetických drah tzv. meridiánů a akupresurních bodů, které jsou velmi úzce spojeny s nervovým systémem, ale i se všemi orgány, tkáněmi a strukturami lidského těla a jeho funkcemi.

Jemnou stimulací a masáží těchto zón celkově eliminujeme napětí a podporujeme samoléčebné procesy oraganismu. Masáž uvolňuje zejména napětí šíje, ramen, čelistních koubů a mimických svalů, kde se při větší zátěži hromadí napětí, které je příčinou psychického nepohodlí a mnoha dalších problémů (zejména bolesti hlavy, nespavosti, únavy, vyčerpanosti, a nedostatečné koncentrace)

Reflexní masáž předchází bolestem hlavy a páteře (především krční), zánětům dutin, migrénám a zvyšuje odolnost proti stresu. Projasňuje smysly, revitalizuje a zároveň vyvolává vnitřní klid.

 

Harmonizace „Strength within“ Tuto techniku (jedná se spíš o velmi intuitivní práci s tělem a energií) jsem začala používat spontánně s přibývajícími znalostmi a zkušenostmi, jak z práce se svými klienty, tak z práce na sobě samé. Masážní technika vychází především z pojetí dynamické rovnováhy mezi třemi základními energetickými centry či, chcete-li, funkčními oblastmi vědomí člověka. Jedná se o oblast tělesnou, emocionální a mentální, jež na úrovni fyzické souvisí s příslušnými částmi těla (dolní polovina těla tj. od pasu dolů; oblast hrudníku a horních končetin; šíje a hlava). Touto masáží dochází k jejich harmonizaci, tzn. posilujeme oblasti, které jsou oslabené a uvolňujeme ta místa, kde je naopak příliš napětí. Masáž je vhodná zejména při větším psychickém zatížení, stresu, úzkostech, depresích, vyčerposti, bolestech hlavy, ztuhlé šíji, chronických bolestech zad, či prostě kdykoliv se chcete cítit fajn, ať už po stránce tělesné či duševní.

Aromaterapie 

 

Aromaterapii, využití esenciálních olejů k léčebným účelům, používám již mnoho let a to jak doma, tak v práci. Pár kapek vhodného éterického oleje do aromalampičky zažene únavu, pročistí hlavu, zklidní mysl, pomůže při kašli či bronchitidě, posílí imunitu, uleví při bolesti hlavy, povzbudí smysly a evokuje takovou náladu, v níž je člověku prostě dobře. Éterické oleje při své praxi využívám nejen touto formou, ale i při masáži. Abych docílila žádoucích účinků toho kterého ošetření, do základního rostlinného oleje (nosiče) přidávám konkrétní, vybrané silice. Většinou používám kombinaci 4 - 6 silic. Tak mám k dispozici různé druhy voňavých olejů, jako např: pro celkové uvolnění a prohřání, s léčivými účinky na problémy pohybového aparátu (artróza, revmatitida apod.), nebo silice, které eliminují mentální neklid, stres, napomáhají relaxaci a celkově osvěžují a tonizují. A další jiné...

Provádím i aromaterapeutickou masáž šitou na míru; je možné si ke každému oleji přivonět a vybrat si tu „svoji, vlastní“, jedinečnou vůni, tu která je Vám nejpříjemnější, eventuálně Vám s výběrem poradím s ohledem na Vaše aktuální rozpoložení a specifických účinků olejů.

 

Shiatsu se šátkem 

Shiatsu se šátkem tzv. „šátkování“ je relaxační masážní technika vhodná pro každého, kdo potřebuje jemným způsobem uvolnit a protáhnout celé tělo, povzbudit cirkulaci životní energie (Čchi, Ki) a je mu třeba maximálního pocitu bezpečí. Tato technika sice vychází ze známé japonské masáže Shiatsu, ale je spíše než terapií s klasickým průběhem jejím doplňkem - příjemnou formou relaxace zahrnující celé tělo včetně šíje, hlavy a obličeje. To vše přes pohodlný oděv případně i deku a bez přímého kontaktu s rukama maséra, které zde nahrazuje pruh bavlněné látky a vypracované techniky zacházení s ním takovým způsobem, aby masáž byla nejen příjemná, ale i maximálně účinná a plnohodnotná. Možná to pro někoho zní poněkud nepředstavitelně, ale věřte, že se jedná o osvědčenou a oblíbenou metodu – přijďte a vyzkoušejte ji i Vy a nechte se překvapit příjemným zážitkem a novou zkušeností.

Seniorská masáž 

Pravidelný dotek je pro každého člověka a zejména pro seniora, jeho citový život i v pozdním věku, nezbytný. Jemným, láskyplným způsobem mu „říká" - nejsi sám. A to je velice důležité. Nejen pro ty, kteří jsou opravdu osamělí a mají minimální sociální vazby, ale i pro lidi, kteří jsou v pravidelném kontaktu s rodinou a přáteli. S věkem se snižuje pružnost nejen těla, ale i mysli. Seniorská masáž posiluje citové vjemy a pomáhá odstranit komunikační i citové bariéry. Senior se lépe adaptuje a uvědomuje si své tělesné pocity, lépe jim naslouchá a reaguje na ně.Ve formě náležitě a laskavě provedené masáže nejen uvolňuje a dodává sílu nemocnému nebo unavenému tělu, ale také dává pocit bezpečí, sebedůvěry, zvyšuje psychickou odolnost a stabilitu.V rámci návštěvy je možné (dle potřeby a domluvy) podpůrné rehabilitační cvičení.

Olejová masáž má mnoho příznivých účinků na lidský organismus, v kostce uvádím ty, které jsou pro tuto cílovou skupinu zpravidla nejdůležitější:

- posiluje odolnost vůči nemocem

- urychluje obnovu poškozených tkání a hojení ran

- příznivě působí na problémy pohybového aparátu (artróza, neaktuní artitida, bolesti svalů apod.)

- podporuje pravidelný a hluboký spánek

- podporuje lymfatický oběh a nervový systém

- spouští tvorbu neurohormonů tzv. „hormonů dobré nálady"

- zvyšuje pružnost těla a pokožky, zmírňuje tvorbu vrásek

 

Cena 180,-/ 30 min.

 

pozn. docházka domů není pravidlem, ale je možná

 

 

Cena je jednotná za všechny masáže (délka trvání dle domluvy) - 500,- Kč za 1 hodinu (vyjma Seniorské masáže)

 

Tradiční čínská medicína:

Elementy 

Sestavení jídelníčku dle pěti elementů 

 

 

Shiatsu 

Shiatsu v překladu znamená "tlak prsty", proto se při této masážní technice narozdíl od akupunktury nepoužívají invazivní jehly, ale hlavně palce, prsty a dlaně, ale též kolena, lokty nebo chodidla, či se na akupresurní body přikládají ladičky (viz.fonoforéza), kterými se znovu nastoluje energetická rovnováha těla. Tato energie (čchi, Ki) proudí sítí drah, které se nazývají meridiány, známé z tradiční čínské medicíny, která je i teoretickou základnou této techniky.  Shiatsu pracuje s 12 hlavními meridiány, které jsou pojmenovány dle tělesných orgánů a do určité míry s nimi souvisejí, např dráha Ledvin, Jater apod., mají však mnohem širší význam, jelikož zahrnují fyzické, emocionální i mentální projevy celé osobnosti. Při shiatsu jsou stimulovány i svaly, klouby, krevní i lymfatický oběh, což umožní zlepšení cirkulace, ohebnosti, vitality i schopnosti myslet.

Tato japonská masáž (či spíše celostní terapie) je efektivním způsobem prevence a léčby nejrůznějších disharmonií v organismu od těch méně vážných, které často bereme jako nutné zlo (bolesti hlavy, zad, vyčerpanost, různé emoční nepohodlí, nespavost, PMS, bolestivá mentruace etc) až po chronické choroby, s nimiž si západní medicína většinou neví rady. Lze ji brát i jako specifickou formu bodyterapie (tj. psychoterapie zaměřené na tělo), protože je schopna úspěšně řešit i problémy na duševní a psychosociální úrovni. Jedním z možných efektů tohoto ošetření může být např. katarze - pročištění na podvědomých úrovních - čímž jsou pacientovi bezprostředním prožitkem zpřístupněny příčiny jeho problémů. Děje se tak přímo - skrze tělesné vjemy, pocity, vyplavené vzpomínky, emoce, obrazy... Pokud to budete potřebovat, po ošeření je vždy prostor pro sdílení či jinou formu mé podpory, která Vám pomůže prožitky vstřebat tak, abyste se cítili dobře a odcházeli v co největší pohodě.

Jak shiatsu probíhá:

Pokud se objednáte, nejdířve si Vás pozvu na konzultaci, která bude věnována především určování energetické nerovnováhy (diagnózy), jež je prováděna formou dotazování, pohledem a pohmatem. V průběhu Vaší terapie budete ode mne dostávat aktuální dietetická a jiná doporučení dle TČM formou mailů. Vaši léčbu je možné podpořit i čínskými bylinnými tabletami, které si po domluvě lze u mne objednat. Samotná masáž trvá přibližně hodinu, provádí se v oblečení na futonu na zemi, proto je dobré s sebou mít nějaké pohodlné bavlněné kalhoty, triko a ponožky.

 

Fonoforéza 

 

Fonoforéza nebo-li „tónová akupunktura“ je metoda práce se zvukem, kdy se na akupunkturní dráhy nebo na čakry místo invazivních a povrch porušujících jehliček přikládají ladičky s příslušnými tóny (používají se sluneční tóny, měsíční tóny a vibrace planet). Ladičku lze přiložit na kteroukoli část těla, jež potřebuje pozornost - naladění. Ladičky nepracují jen na fyzickém těle, ale přímo rozvibrovávají a harmonizují i nejbližší vrstvy aury. Tuto metodu osobně využívám jako doplněk k jakémukoli druhu práce s tělem, ale lze s ní pracovat i samostatně.

Ladičky

Používám několik základních ladiček, které se mi při práci s klienty nejvíce osvědčily.

Tón Země:

 • ladička lásky, pomáhá nám žít kvalitu srdce
 • uklidňuje, pomáhá připocitech úzkosti a strachu
 • dodává energii
 • otevírá srdce a přivádí nás do kontaktu se sebou samým (už nemusím žít ve strachu a dělat to, co si přejí druzí. Teď je čas žít svůj vlastní život)

Platónský rok:

 • ladička osvícení
 • čistí mentální tělo a uzemňuje
 • projasňuje ducha, pomáhá žít vyšší moudrost a transformuje
 • je antidepresivní
 • uvolňuje všechny oblasti, kde jsou potlačeny emoce a pomáhá nám vyjít ze „zajetých“ struktur mysli, které nám brání v dalším rozvoji
 • odebírá napětí z hlavy, vhodná i při bolestech očí
 • pomáhá prakticky při jakýchkoliv bolestech, nepř. při bolestech zad, kloubů, svalů etc.

Mistrovské slunce:

 • posiluje duševní úrovně
 • působí proti depresím
 • přináší radost a úsměv do života- pomáhá nám najít sílu a zorientovat se ve vlastním životě
 • posiluje náš Střed

Oběh apsidy:

 • Velice jemná ladička, která nás svojí energií podporuje, stabilizuje a harmonizuje
 • pomáhá nám dostat se do Středu a také si tuto energii udržet
 • utěšující a láskyplná ladička – dává jistotu pro tělo a duši
 • pomáhá nám zvládnout těžké životní situace a procesy
  
  

 

Cena shiatsu: 
1. ošetření (s diagnostikou) - 1350,- Kč
Další ošetření (cca 60 - 90 min.) - 850,- Kč
cena zahrnuje i průběžné e-maily s dietetickými a jinými radami dle TČM 

 

Ostatní:

Rašelina:

 

Indikace a kontraindikace rašelinového zábalu

 

Indikace:

 

 • nezánětlivé kloubní poruchy ( artróza, tzv. „zamrzlé rameno", Bechtěrevova nemoc etc)
 • myofasciální poruchy (tj. problémy ve svalech a povázkách např. myalgie - bolesti svalů, myogelózy a svalové spasmy - lokální či celková ztuhlost)
 • podpůrný prostředek při syndromech svalového přetížení
 • poruchy látkové výměny organismu
 • některé kožní nemoci (např. lupénka, akné, ekzémy, mírné kožní záněty etc)
 • bolestivé vertebrogenní syndromy (bolesti zad)
 • psychické přetížení, stres apod.
 • před masáží

 

Kontraindikace:

 

 • akutní záněty močových cest
 • dekompenzovaná kardiologická onemocnění
 • těhotenství
 • těžší zánětlivá kožní onemocnění
 • těžká onemocnění nervového systému
 • těžké oběhové poruchy

 

Rašelinový zábal

 

Rašelinové zábaly jsou jednou z forem termoléčby. Jsou především využívány k léčbě bolestí zad a kloubů. Zlepšuje se tonus kůže a podkoží a dochází k hlubokému prohřátí, jež způsobuje nejen relaxaci svalů, ale dochází k celkovému psychickému uvolnění. Oboje značně zvyšuje efekt následné fyzioterapie nebo masáže.

Průběh ošetření:

 

K léčebné proceduře se používají znovu použitelné nosiče tepla, které se před aplikací ohřejí ve vodní lázni. Při pokojové teplotě se jednorázové rašelinové obklady přiloží na nosič tepla nepropustnou stranou. Jednorázový rašelinový zábal se přikládá vždy propustnou vrstvou (vlies) na indikované místo na těle pacienta, přičemž na druhé straně je ohřátý nosič tepla, který na začátku postupně prohřívá a dále udržuje požadovanou teplotu obkladu. Během 3 minut stoupá pozvolna teplota obkladu a zabraňuje tepelnému šoku. Pacient si postupně zvyká na léčebnou teplotu, která dosáhne 40°C. Tuto teplotu si zábal s minimálním poklesem udrží po dobu celé procedury. Vlies je propustná fólie a nebrání přímému kontaktu peloidu s tělem, tudíž všechny léčivé látky obsažené v peloidu jsou plně obsorbovány. Jednorázové použití rašelinových pláství zaručuje nejen maximální kvalitu, ale i naprostou hygieničnost. Doba trvání procedůry se pohybuje mezi 20 - 30-ti minutami.

Doporučení:

Doporučuje se po proceduře již nesprchovat nebo nekoupat. Sprchování a koupání je vhodné až druhý den. Z lékařského hlediska (zejména u vážnějších a chronických problémů) je pro výraznější pocítění účinků rašelinového zábalu doporučovano cca 5 aplikací, ale i příležitostná aplikace má nezanedbatelný a bahodárný efekt. Přiďte a vyzkoušejte sami!

Cena 300,-/ 30 min.

 

Pozn.: Mimo olejové masáže nabízíme i masáže, které se provádějí přes pohodlný oděv, což uvítají mj. ti, kteří se neradi odhalují a potřebují pro své uvolnění větší pocit bezpečí. Jsou to orientální masáž  Yanaka, Shiatsu se šátkem a  Zen shiatsu.